,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,پ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, , - ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

khabarnamema
khabarnamema
 

يك متخصص تغذيه گفت:« زور و تهديد در برابر غذا خوردن كودك باعث عدم رشد شخصيت، پرخاشگري و عدم اعتماد به نفس وي در بزرگسالي مي شود.»

دكتر ناصر كلانتري در گفتگو با خبرنگار سامانه خبري«سلامت نيوز»اظهار داشت:«به طور معمول از 2سالگي و حتي كمي قبل از اين سن، نشانه هاي استقلال طلبي و خروج از تابعيت رفتار مادر در كودكان با غذا نخوردن بروز مي كند.»
وي افزود:«در صورتيكه اين حس استقلال طلبي كودكان در پي درك نادرست مادر از اين رفتار و متوسل شدن به زور و التماس بيشتر شود و به عادت غلط غذايي كودك مي انجامد.»
اين متخصص تغذيه تصريح كرد:«زور و تهديد در برابر غذا خوردن كودك باعث عدم رشد شخصيت، پرخاشگري و عدم اعتماد به نفس وي در بزرگسالي مي شود كه عوارض رواني متعددي را به همراه دارد.»
كلانتري با اشاره به خورده خاري يكي ديگر از عادات بد غذايي كودك است گفت:«با زور و تهديد، كودك در ساعات مناسب غذا نمي خورد و به خورده خواري روي ميآورد و از خوردن غذاي مقوي و سالم محروم مي ماند.»
وي ادامه داد:«به دليل خورده خواري و خوردن مواد غذايي فاقد ارزش، كودك دچار كاهش رشد قدي و وزني، انواع ريز مغذي ها و ويتامين ها مي شود كه به استمرار و تشديد كم اشتهايي مي انجامد.»
اين متخصص تغذيه اظهار داشت:«كمبود ريز مغذي ها كودك را از مهارت هاي تكاملي باز مي دارد به ويژه كمبود آهن كه در رشد مغز اختلال و عملكرد حافظه و تمركز را كاهش مي دهد.»
كلانتري با بيان اينكه،از ديگر عارضه هاي ريزه خواري سوءتغذيه و تشديد بي اشتهايي استتصريح كرد:«همچنين كمبود ويتامين a، d، c عنصر روي زمينه به انواع عفونت ها را فراهم مي كند و سلامت كودك را به خطر مي اندازد.»

منبع: سلامت نيوز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۷:۱۶ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۲:۰۹ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

/>


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۶:۲۶ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
والدين يك دختر هفت ماهه در آمريكا به دنبال مشاهده برجستگي روي آرواره هاي فرزندشان به بيمارستان مراجعه كردند و پزشكان از آرواره‌هاي اين كودك يك پر سياه 5 سانتيمتري بيرون آوردند. به گزارش ايران ناز والدين يك دختر هفت ماهه با مشاهده برجسته شدن آرواره دخترشان به اندازه يك توپ گلف و چيزش شبيه يك جوش روي آن به بيمارستان مراجعه كردند.

پدر ميا ويتينگتن اظهار داشت: در محل كارم بودم كه همسرم تماس گرفت و گفت كه روي گردن ميا يك برجستگي مشاهده مي كند و بايد وي را به اورژانس منتقل كنيم. پزشكان در آن زمان با تجويز آنتي بيوتيك آنها را مرخص كردند اين درحالي است كه مادربزرگ ميا وي را بار ديگر به بيمارستان برد چرا كه اعتقاد داشت روي يك برجستگي چيزي شبيه يك آكنه مشاهده مي شود. اما در آن زمان اين برجستگي اندازه نصف يك توپ گلف بود.
آرون ويتينگتن پدر ميا يادآور شد: صبح روز بعد اندازه آن دو برابر شده بود چيزي شبيه آكنه روي آن مشاهده مي شد. پزشك ميا، وي را در عصر همان روز معاينه كرد و به وجود يك نخ در قسمتي كه تصور مي شد يك آكنه باشد پي برد و پس از پوشيدن دستكشهايش يك پر 5 سانتيمتري سياه از قسمت متورم شده گردن كودك بيرون آورد. حتي درحال حاضر كه اين پر بيرون آمده، رنج اين كودك به پايان نرسيده است.

پزشكان اظهار داشتند كه اين نقطه متورم شده داراي يك گره سخت است كه اندازه 4 سانتيمتري دارد و اين گره به خودي خود متلاشي نمي شود و نياز به جراحي وجود دارد. پزشكان اعتقاد دارند كه اين احتمال وجود دارد كه ميا اين پر را قورت داده و يا آن را از طريق تنفس به داخل بدن خود فروبده است كه ظاهرات از گردن وي داخل گونه يا گلو بيرون آمده است.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۱:۴۲ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
 
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستانانجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان


اانجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان

انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان

انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستان
انجمن تفريحي و سرگرمي شكرستانادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۶:۳۹ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
عكس كودكان ، تصاوير زيبا از نوزادان تازه متولد شده : Boyan Zaharievهنرمند و عكاسي است كه پرتره هاي زيبا و ديدني از نوزادان تازه متولد شده كه هنوز به سن 14 روز نرسيده اند رو با زيبايي هر چه تمام تر در حالت هاي مختلفو با كيفيت هاي خوب گرفته است و معصوميت اين كودكان رو به تصوير كشده است كه شما در ادامه تعدادي از اين تصاوير زيبا از نوزادان تازه متولد شده رو مشاهده مي كنيد

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

نوزادان تازه متولد شده

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۲:۰۳ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

اگر نوزادان پسر ختنه نشوند، چه اتفاقي براي آنها مي افتد؟


پزشكان استراليايي در يك مطالعه جديد خاطرنشان كردند كه احتمال ابتلا به عفونت هاي مجاري ادراري يك سال اول تولد در نوزادان پسر بيشتر است و ختنه كردن مي تواند در كاهش اين خطر موثر باشد.

به گزارش شفقنا(پايگاه بين المللي همكاري هاي خبري شيعه) به نقل از ايسنا،اين پزشكان دريافته اند نوزادان پسري كه ختنه نمي شوند بيشتر در معرض ابتلا به عفونت هاي مجاري ادراري هستند.

پروفسور بريان موريس، كارشناس اصلي در اين مطالعه و استاد علوم پزشكي مولكولي در دانشكده پزشكي دانشگاه سيدني در اين رابطه متمركز شد: ما در اين بررسي دريافته ايم كه ختنه كردن نوزادان پسر به ميزان قابل توجهي در حفاظت از آنها در برابر عفونت هاي مجاري ادراري در طول عمرشان تاثير دارد و از نظر كمك به حفظ بهداشت عمومي نيز حائز اهميت است.

به گزارش رويترز، موريس و دستيارانش در اين مطالعه 22 آزمايش قبلي را كه بين سال هاي 1987 تا 2012 ميلادي روي 407 هزار و 902 مرد از سراسر جهان انجام شده بودند، مجدداً ارزيابي كردند يك چهارم كل مردان شركت كننده در اين آزمايش ختنه نشده بوند.

با تجزيه و تحليل نتايج حاصل از آزمايشات پيشين معلوم شد كه پس از تفكيك سني، احتمال ابتلا به عفونت هاي مجاري ادراري در طول يك سال اول زندگي در نوزادان پسري كه ختنه نشده اند 9/9 برابر بيشتر از نوزادان پسر ختنه شده است.

همچنين از سن يك سالگي تا 16 سالگي نيز احتمال ابتلا به اين عفونت ها در پسر بچه هاي ختنه نشده 6/6 برابر بيشتر از پسراني است كه ختنه شده اند. اين در حالي است كه بسياري از كارشناسان بهداشتي عمدتاً اظهار مي كنند كه ختنه كردن يك اقدام پيشگيرانه براي بهبود بهداشت عمومي است و تاكيد دارند كه اين روش بويژه در پيشگيري از ايدز و ساير بيماري هاي مقاربتي موثر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۷:۲۴ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

دعاهاي جالب كودكان ايران


دعاهاي زير از كتاب سومين جشنواره بين المللي «دستهاي كوچك دعا» انتخاب شده است.
اين جشنواره سه سال است كه در تبريز برگزار مي شود و دعاهاي بچه هاي دنيا را جمع آوري مي كند و برگزيدگان را به تبريز دعوت و به آنها جايزه مي دهد. دعاهايي كه مي خوانيد از بچه هاي ايران است.

لطفاً آمين بگوئيد:

آرزو دارم سر آمپول ها نرم باشد!
(تاده نظر بيگيان / 5 ساله)

خداي مهربانم! من در سال جديد از شما مي خواهم اگر در شهر ما سيل آمد فوراً من
را به ماهي تبديل كني!
(نسيم حبيبي / 7 ساله)

اي خداي مهربان! پدر من آرايشگاه دارد. من هميشه براي سلامت بودن او دعا مي كنم. از تو مي خواهم بازار آرايشگاه او و همه آرايشگاه ها را خوب كني تا بتوانم پول عضويت كانون را از او بگيرم چون وقتي از او پول عضويت كانون را مي خواهم مي گويد بازار آرايشگاه خوب نيست!
(فرشته جبار نژاد ملكي / 11 ساله)

خداي عزيزم! من تا حالا هيچ دعايي نكردم. ميتوني ليستت رو نگاه كني. خدايا ازت ميخوام صداي گريه برادر كوچيكم رو كم كني!
(سوسن خاطري / 9 ساله)

خدايا! يك جوري كن يك روز پدرم من را به مسجد ببرد.
(كيانمهر ره گوي / 7 ساله)

خداي عزيزم! در سال جديد كمك كن تا مادربزرگم دوباره دندان دربياورد آخر او دندان مصنوعي دارد!
(الناز جهانگيري / 10 ساله)

آرزوي من اين است كه اي كاش مامان و بابام عيدي من را از من نگيرند. آنها هرسال عيدي هايي را كه من جمع مي كنم از من مي گيرند و به بچه آنهايي مي دهند كه به من عيدي مي دهند!
(سحر آذريان / 9 ساله)

بسم الله الرحمن الرحيم. خدايا! از تو مي خواهم كه برادرم به سربازي برود و آن را تمام كند. آخه او سرباز فراري است. مادرم هي غصه مي خورد و مي گويد كي كارت پايان خدمت مي گيري؟
(حسن / 8 ساله)

اي خدا! كاش همه مادرها مثل قديم خودشان نان بپزند من مجبور نباشم در صف نان بايستم!
(شاهين روحي / 11 ساله)

خدايا! كاري كن وقتي آدم ها مي خوان دروغ بگن يادشون بره!
(پويا گلپر / 10 ساله)

خدا جون! تو كه اينقدر بزرگ هستي چطوري مياي خونه ما؟ دعا مي كنم در سال جديد به اين سؤالم جواب بدي!

(پيمان زارعي / 10 ساله)

خدايا! يك برادر تپل به من بده!!
(زهره صبورنژاد / 7 ساله)

خدايا! در اين لحظه زيبا و عزيز از تو مي خواهم كه به پدر و مادر همه بچه هاي تالاسمي پول عطا كني تا همه ما بتوانيم داروي "اكس جيد" را بخيريم و از درد و عذاب سوزن در شبها رها شويم و در خواب شبانه يمان مانند بچه هاي سالم پروانه بگيريم و از كابوس سوزن رها شويم...

(مهسا فرجي / 11 ساله)

دلم مي خواهد حتي اگر شوهر كنم خمير دندان ژله اي بزنم!
(روشنك روزبهاني / 8 ساله)

خدايا! شفاي مريض ها را بده هم چنين شفاي من را نيز بده تا مثل همه بازي كنم و هيچ كس نگران من نباشد و براي قبول شدن دعا 600 عدد صلوات گفتم ان شاء الله خدا حوصله داشته باشد و شفاي همه ما را بدهد. الهي آمين.
(مهدي اصلاني / 11 ساله)

خدايا! دست شما درد نكند ما شما را خيلي دوست داريم!
(مينا اميري / 8 ساله)

خدايا! تمام بچه هاي كلاسمان زن داداش دارند از تو مي خواهم مرا زن دادش دار كني!
(زهرا فراهاني / 11 ساله)

اي خداي مهربان! من سالهاست آرزو دارم كه پدرم يك توپ برايم بخرد اما پدرم بدليل مشكلات نتوانسته بخرد. مطمئن هستم من امسال به آرزوي خودم مي رسم. خدايا دعاي مرا قبول كن...
(رضا رضائي طومار آغاج / 13 ساله)

اي خداي مهربان! من رستم دستان را خيلي دوست دارم از تو خواهش مي كنم كاري كني كه شبي او را در خواب ببينم!
(شايان نوري / 9 ساله)

خدايا ماهي مرا زنده نگه دار و اگر مرد پيش خودت نگه دار و ايشالله من بتوانم خدا را بوس كنم و معلم مان هم مرا بوس كند!!

(اميرحسام سليمي / 6 ساله)

خديا! دعا مي كنم كه در دنيا يك جاروبرقي بزرگ اختراع شود تا ديگر رفتگران خسته نشوند!
(فاطمه يارمحمدي / 11 ساله)

اي خدا! من بعضي وقت ها يادم مي رود به ياد تو باشم ولي خدايا كاش تو هميشه به ياد من بيوفتي و يادت نرود!
(شقايق شوقي / 9 ساله)

خداي عزيزم! سلام. من پارسال با دوستم در خونه ها را مي زديم و فرار مي كرديم.خدايا منو ببخش و اگه مُردم بخاطر اين كار منو به جهنم نبر چون من امسال ديگه اين كار رو نمي كنم!
(دلنيا عبدي پور / 10 ساله)

آرزو دارم بجاي اين كه من به مدرسه بروم مادر و پدرم به مدرسه بروند. آن وقت آنها هم مي فهميدند كه مدرسه رفتن چقدر سخت است و اين قدر ايراد نمي گرفتند!
(هديه مصدري / 12 ساله)

خدايا مهدكودك از خانه ما آنقدر دور باشد كه هر چه برويم، نرسيم. بعد برگرديم خانه با مامان و كيف چاشتم. پاهاي من يك دعا دارند آنها كفش پاشنه بلند تلق تلوقي (!) مي خوان دعا مي كنند بزرگ شوند كه قدشان دراز شود!
(باران خوارزميان / 4 ساله)

خدايا! برام يك عروسك بده. خدايا! براي داداشم يك ماشين پليس بده!
(مريم عليزاده / 6 ساله)

خدايا! مي خورم بزرگ نميشم! كمكم كن تا خيلي خيلي بزرگ شوم!
(محمد حسين اوستادي / 7 ساله)

خدايا! من دعا مي كنم كه گاو باشم (!) و شير بدهم تا از شير، كره، پنير و ماست براي خوراك مردم بسازم!
(سالار يوسفي / 11 ساله)

من دعا مي كنم كه خودمان نه، همه مردم جهان در روز قيامت به بهشت بروند.
(الميرا بدلي / 11 ساله)

خداي قشنگ سلام! خدايا چرا حيوانات درس نمي خواننداما ما بايد هر روز درس بخوانيم؟ در سال جديد دعا مي كنم آنها درس بخوانند و ما مثل آنها استراحت كنيم!
(نيشتمان وازه / 10 ساله)

اگر دل درد گرفتيم نسل دكترها كه آمپول مي زنند منقرض شود تا هيچ دكتري نتواند به من آمپول بزند!
(عاطفه صفري / 11 ساله)

خداي مهربان! من يك جفت كفش مي خواهم بنفش باشد و موقع راه رفتن تق تق كند.مرسي خدايا!
(رويا ميرزاده / 7 ساله)

در يادداشت دبير جشنواره در ابتداي كتاب نوشته شده:

"هزاران نفر براي باريدن باران دعا مي كنند غافل از آنكه خداوند با كودكي است كه چكمه هايش سوراخ است."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۲:۳۰ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
نگاه، دختر محسن يگانه

محسن يگانه با انتشار عكس زير نوشت:
روزتون به خير و شادى... وقتي چشماشو ميبنده كه بخوابه...
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۷:۵۱ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

وبسايت تاپ ناپ: راتمن با پدرش در رودخانه فريزر در كانادا مشغول ماهيگيري بودند كه ناگهان يك ماهي بزرگ با وزن 272 كيلو گرم و طول 3 متر از نوع ماهيان خاوياري در دام قلاب آنها گرفتار ميشود. اين پدر و پسر براي به چنگ آوردن اين ماهي بزرگ 45 دقيقه تمام در تلاش بودند و سرانجام ماهي غول پيكر شكست خورده و اسير ميشود.
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۲:۴۳ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 28
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب