,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,پ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, , - ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

khabarnamema
khabarnamema

پوست خيلي از انسان ها سفيداست.مردم سفيد پوست از مناطق شمالي آمده اند ومردم سياه پوست ازنقاط گرم سير دنيا.در شرق مردمي وجود دارند كه رنگ پوست آنها تاحدودي زرد است.چون انسان به تمام نقاط دنيا مها جرت كرده است ومرتب ازجايي به جاي ديگر رفته است به همين دليل شما رنگ هاي متفاوت پوست را درهر نقطه ي دنيا ميتوانيد ببينيد.شايد دليل تفاوت پوست به خاطر آب و هوا باشد. براي مثال پوست تيره در مقا بل خورشيد مقاومت بيشتري دارد ونور خور شيد صدمه اي به ان نمي زند.مردم كشور هاي آفتابي داراي رنگ پوست تيره تري نسبت به مردمي هستند كه دركشور هاي سرد زندگي ميكنند.رنگ پوست ارثي است وبدون تغيير باقي ميماند مگر اينكه انسان در مناطق گرمتر يا سردتري زندگي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۳:۱۷ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

عنكبوت‌ها در گروه عنكبوتيان قرار مي‌گيرند كه شامل عقرب‌ها و كنه‌هاست و هيچ كدام از آنها واقعا در گروه حشرات قرار ندارند. شايد در ظاهر اينطور به نظر برسد كه عنكبوت‌ نوعي حشره است ولي در تقسيم‌بندي جانوران جزو حشرات قرار نمي‌گيرد. آنها برخلاف حشرات، هشت چشم دارند، هيچ بالي ندارند و بدن‌شان دو قسمتي است، نه سه قسمتي.

به گزارش

وبسايت خبري آيا ميدانيد به نقل از مجله دانستنيها ، عنكبوت‌ها اغلب در هر نوع آب و هوايي پيدا مي شوند. آنها قادرند روي زمين بدوند، از گياهان بالا بروند، روي آب حركت كنند و حتي بعضي از آنها قادرند در آب زندگي كنند. عنكبوت نخ ابريشمي را توليد مي‌كند كه از آن در به دام انداختن طعمه استفاده مي‌شود. نوك شكم عنكبوت سيستم نخ‌ريسي وجود دارد كه داراي تعداد زيادي مجراي كوچك است. نخ ابريشمي از طريق اين سوراخ‌هاي كوچك به بيرون رانده مي‌شود. زماني كه اين ابريشم بيرون مي‌آيد، به صورت مايع است و زماني كه با هوا برخورد مي‌كند جامد مي‌شود. عنكبوت‌ها گوشت‌خوار هستند و از حشرات و عنكبوت‌هاي ديگر كه به دام آنها مي‌افتند، تغذيه مي‌كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۴۵ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

با توجه به بازيهاي جام جهاني كه در برزيل انجام ميشود، بد نيست بدانيم برزيليها براي لاغر شدن چه كار ميكنند.
برخي از اسرار كاهش وزن برزيليها را در اينجا براي شما خواهيم گفت


ماساژ با شن و ماسه
هيچ كرم ساخته شدهاي، شلوارهاي لاغري، قرص و دارويي موجب از بين رفتن سلوليتها (تجمع چربي) نميشوند و تمام اينها تا حد زيادي تبليغاتي براي فروش اجناس است اما برزيليها يك روش باستاني براي لاغر شدن دارند.
مقدار زيادي شن و ماسه براي ماساژ در قسمتهايي كه داراي سلوليت هستند به آرامي بماليد؛ چربيها تحريك ميشوند و خون به گردش ميافتد؛ اين كار مانند لايه برداري است و كمك ميكند تا پوست از شر سلولهاي مرده و ناخالص راحت شود.

انجمن تفريحي قاطي

رژيم غذايي لاغري

رژيم غذايي كه برزيليها بيشتر استفاده ميكنند مخلوطي از غلات، حبوبات و گياهان از جمله سويا، جو و گندم است كه ميتوان آنها را با پنير يا ميوه خورد؛ اين رژيم غذايي بايد همراه با شنا يا ورزشي ديگر باشد.
يكي از ورزشهاي مورد علاقه و محبوب در تمام دنيا و مخصوصاً برزيليها، شنا كردن است؛ شنا كردن موجب لاغر شدن و سفت شدن بدن ميشود و ميتوان با شنا كردن به راحتي چند كيلو كم كرد.

انجمن تفريحي قاطي

مكمل غذايي

مكمل غذايي بسيار مغذي كه نسل جديد برزيليها مصرف ميكنند داراي فيبر و امگا3 است كه ميتواند در حذف چربي و از بين رفتن سلوليتها كمك كند؛ به كاركرد رودهها نيز كمك ميكند و تقويت كننده سوخت و ساز بدن است.
اين رژيم غذايي نامتعادل نيست و بسيار هم مفيد است البته باز هم ورزش فراموش نشود.
وعده غذايي
براي يك بدن سالم و زيبا داشتن بايد يك رژيم غذايي متعادل داشت و در خوردن زياده روي نكرد؛ در برزيل وعدههاي غذايي بيشتر برنج با لوبيا قرمز يا سفيد است؛ خوشبختانه با توجه به مطالعهاي كه در آمريكا انجام شد گفته شده مواد غذايي ميتواند حدود 14 درصد خطر ابتلا به اضافه وزن را كاهش دهد.
بزرگترين مزيت برنج و لوبيا اين است كه فيبر دارند و جذب نميشوند و موجب از بين رفتن چربيهاي ذخيره شده ميشوند.
غذاي ملي برزيل، گوشت، برنج و لوبياست كه تمام اين مواد در يك مايع گياهي معطر قرار ميگيرد.

انجمن تفريحي قاطي


تحرك
تحرك زياد و ورزش موجب ميشود چربيها آب شده و عضلات سفت شوند در نتيجه هيچوقت پوست شما نميافتد و اندامي سالم و زيبا خواهيد داشت پس به غير از ورزشهاي هوازي، سعي كنيد روي نوك پا راه برويد، اين كار باعث فشار آمدن به ماهيچههاي پا ميشود؛ گاهي با سرعت راه برويد تا تحرك بيشتري داشته باشيد؛ با انجام مطالب گفته شده كالري ميسوزد و قلب سالم ميماند.

انجمن تفريحي قاطي


گوآرانا يا وارنا
گوآرانا يا وارنا نوعي گياه كوچك است كه خواص لاغري دارد و شناخته شده است؛ يك جوانه كوچك قرمز رنگ كه داراي كافئين است.
در يك دانه گوآرانا دوبرابر يك دانه قهوه، كافئين وجود دارد كه موجب سوزاندن چربي ميشود؛ ميزان سوخت و ساز سلولها را افزايش ميدهد؛ در ضمن اين گياه براي بي خوابي، مشكلات قلبي و اضطراب نيز در مقادير زيادي استفاده ميشود اما براي شما كه ميخواهيد لاغر شويد ميتوانيد آن را با ماست يا كمپوت مخلوط كرده و ميل كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۰:۴۰ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

1. استفاده به عنوان لايه بردار

به گزارش نيك صالحي براي لايه برداري و پاكسازي پوست يك فنجان شكر را با چند قطره روغن مخلوط كنيد. مي توانيد از روغن زيتون، روغن بادام ، روغن جوجوبا يا ديگر روغن هاي گياهي استفاده كنيد. آنها را طوري مخلوط كنيد كه يك خمير سفت به دست آيد ولي نبايد اجازه دهيد دانه هاي شكر كاملا آب شود. اين اسكراب به از بين بردن آلودگي روي پوست كمك مي كند. يك فنجان سرپر شكر مي تواند همانند يك دوش براي شما عمل كند. مي توانيد از روغن هاي معطر نيز در آن استفاده كنيد.2. دوام طولاني مدت رژلب

به جاي آنكه به دنبال لوازم آرايشي باشيد كه دوام بيشتري داشته باشد، از شكر استفاده كنيد. بعد از زدن رژلب روي لب ها، كمي از دانه هاي شكر را روي لب ها بزنيد. بگذاريد دانه هاي شكر روي لب ها بنشيند. بعد از مدتي به آرامي با دستمال شكر را از لب ها برداريد. اين ترفند براي طولاني نگه داشتن رنگ رژلب است و ديگر نياز نيست چندين بار آن را تجديد كنيد.3. نگهداري غذاها با شكر

يكي از استفاده هاي قابل توجه شكر ذخيره و نگهداري غذاها با كنترل رشد ميكرو ارگانيزم ها است. اگر مي خواهيد كيك و بيسكوئيت هاي خانگي مدت زمان بيشتري ماندگاري داشته باشند، روي آنها شكر بپاشيد. همچنين مي توانيد حبه قند را در محفظه هاي غذايي پنير يا بيسكوئيت قرار دهيد تا مدت بيشتري دوام داشته باشد. رطوبت غذاها را فوري خراب مي كند و شكر ماده اي است كه رطوبت اضافي را جذب مي كند.4. پاك كردن لكه چمن

از روي لباس ها لكه چمن روي لباس حتي بعد از شستشو با ماشين لباس شويي به سختي پاك مي شود. دو فنجان سرپر شكر را با آب بجوشانيد تا يك محلول چسبناك به دست آيد. به گزارش نيك صالحي اين محلول را روي لكه بزنيد و آن را به مدت نيم ساعت روي آن باقي بگزاريد و سپس آبكشي كنيد. از اين محلول براي لكه هاي ديگر نيز مي توان استفاده كرد.5. ساختن تله حشرات

از شكر خلاصي از شر حشرات مزاحم نظير مگس و پشه، بدون آنكه از اسپري هاي بد بو در خانه مي تواند به سادگي صورت گيرد. شكر و آب را بجوشانيد و اين محلول را در يك ظرف سرباز نگهداري كنيد. اين ظرف را در گوشه اي از خانه كه مستعد جذب حشرات است قرار دهيد. در روز بعد خواهيد ديد كه حشرات با جذب شدن به سمت شيريني و بوي شكر در اين محلول گرفتار شده اند. براي به دام انداختن حشراتي نظير سوسك نيز مي توانيد شكر و نوشابه را مخلوط كرده و در نواحي كه اين حشرات هستند بپاشيد.6 . روشن كردن سريع آتش

ممكن است براي پيكنيك به بيرون رفته باشيد ولي به راحتي نتوانيد آتش روشن كنيد و در ميان جمع شرمنده شويد. گاهي چوب سخت آتش مي گيرد و يا آنكه كمي مرطوب است، براي نجات خود در اين شرايط مي توانيد يك مشت شكر روي چوب هايي كه قصد آتش زدن داريد بريزيد. با اين كار سريع تر آتش درست مي شود و در عين حال مدت زمان طولاني تري نيز دوام خواهد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۴:۲۳ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

تايلندي‌ها از واژه هاي فارسي استفاده مي‌كنند!"

وزير جديد تايلند در ايران گفت : واژه هاي زيادي از زبان فارسي در تايلندي وجود دارد. به گزارش ايسنا ، مام راچاوان ادينسن سوكساوات شامگاه چهارشنبه، 25 دي در همايش توسعه فرهنگي و گردشگري تايلند و ايران در بخش خصوصي اظهار كرد : در قرن 15 و 16 ميلادي ايران از قدرت بسيار بالايي در جهان برخوردار بود. با توجه به عبور و مرور زياد ميان دو كشور و با توجه به قدرت ايران، واژه هاي زيادي از زبان فارسي در تايلندي وجود دارد، مثل كمربند، كلم، پوشاك، گلاب و كاروان كه به همين شكل در زبان تايلندي استفاده مي‌شود.

وي افزود: باعث افتخار است كه امروز بيش از 16 هتل، آژانس و مركز تفريحي تايلند به معرفي خود پرداختند و اين نشان مي‌دهد كه چه قدر تايلندي‌ها به گردشگران ايراني علاقه دارند.

سفير تايلند در ايران خاطرنشان كرد: سالانه بيش از 100 هزار گردشگر ايراني از تايلند ديدن مي‌كند و انتظار مي‌رود در تعطيلات نوروز نيز ايرانيان بيشتري به تايلند سفر كنند و از سواحل و توريسم كشور تايلند بهره‌مند شوند. ماساژ درماني جزء امكاناتي است كه كشور تايلند به گردشگران ارائه مي‌دهد، همچنين اين كشور يكي از بزرگترين و بهترين آشپزخانه‌هاي جهان را دارد كه غذاهاي حلال نيز در آن پخت مي‌شود.

راچاوان ادينسن سوكساوات اضافه كرد: سرويس‌هاي كه كشور تايلند به گردشگران ارائه مي‌دهد از بهترين سرويس‌هاي جنوب شرق آسيا است و شعار امسال ما اين است "تايلند شگفت‌انگيز شروعي دوباره با مردم" و كشور تايلند منتظر شروعي دوباره با مردم ايران است.

وي تصريح كرد: كشور تايلند از نظر تمدن، فرهنگ و تاريخ با كشور ايران بسيار نزديك است و اين ارتباط بسيار نزديك به قرن 15 ميلادي و دوران صفويه در ايران باز مي‌گردد.

سفير تايلند در ايران ادامه داد: در دوران صفويه شاهان و هيئت‌هايي از اين كشور به تايلند مي‌آمدند و حتي شهري از تايلند را به دليل اينكه كشتي‌هاي بسياري پهلو مي‌گرفت، "ناو" نام نهادند و روابط به گونه‌اي بود كه در هر ماه شاه سلطان سليمان صفوي هيئتي از ايران به تايلند مي‌فرستاد و شاه سلسله سيام يعني سلطان نايار نيز هيئتي به كشور ايران مي‌فرستاد.

راچاوان ادينسن سوكساوات افزود: مراسم‌هاي مذهبي ايرانيان همانند مراسم عاشورا نيز بسيار مورد توجه تايلندي‌ها است و حتي تايلندي‌ها از روي ملودي حزن اندوه عاشورايي در دوران صفوي ملودي ساختند كه نماد پرستش خدا در تايلند است.

وي اظهاركرد : سابقه ديرينه روابط دو كشور مي تواند تايلند را به خانه دوم مردم ايران تبديل كند.


 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۷:۴۱ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
"صراط" - حدود هزار و چهارصد سال پيش تكه سنگي مكعبي و نوك تيز به امر الهي تبديل شد به نماد شيطان و از آن موقع تا چند سال پيش در من تحت عنوان رمي جمرات، مسلمانان به آن سنگ پرتاپ كرده و اعلان برائت نسبت به شيطان مي كنند.


انجمن تفريحي قاطي

اما مطلب قابل توجه اين است كه اين مدل سنگ فقط در اسلام نماد شيطان نيست بلكه در اعتقادات شيطان پرستان، فراماسونري و جوامع ايلومناتي نيز نماد شيطان است و از آنجا كه در غرب جوامع مخفي كه همان ايلومناتي و فراماسونري هستند، حكومت پنهان دارند شما اين نماد را تحت عنوان ابليسك در سرتاسر جهان غرب مي بينيد كه بلندترين آن روبروي كاخ سفيد قرار دارد .


انجمن تفريحي قاطي
به گزارش سرويس اجتماعي صراط، اخيرا نيز اين نماد شيطان پرستي در كيش توسط شركت عمران و خدمات شهري كيش در فضاي سبز خيابانهاي كيش طراحي و اجرا شده است. شركت عمران و خدمات شهري كيش زير نظر حجت السلام زكريايي عزيزي معاونت اجتماعي سازمان منطقه آزاد كيش مي باشد . اين نماد در حالي در كيش براي اولين بار اجرا شد كه مدير عامل منطقه آزاد كيش از زمان تصدي گري سازمان منطقه آزاد تمام مديران اين سازمان را به صلاحديد و انتخاب شخصي خود تغيير داده است.


انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطيادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۰۷ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

 

انجمن تفريحي قاطي

سنگ پا نوعي سنگ آذرين است كه از سرد شدن گدازه هاي آتشفشاني شكل مي گيرد. وجه تسميهٔ سنگ پا اين است كه به دليل قابليت بالاي سايندگي اش از آن براي زدودن لايه هاي سفت مردهٔ پوست در پاشنه پا استفاده مي شود.
در گذشته تنها از چنين سنگ هاي آذريني كه متخلخل بوده استفاده مي شد، اما امروزه انواع پلاستيكي آن نيز موجود است.
در گفتار مردم، مثال «سنگ پاي قزوين» معروف است و تمثيل «روي فلاني سنگ پاي قزوين است!» به اين اشاره دارد كه طرف از رو نمي رود و كوتاه نمي آيد.
سنگ پا از انواع پوكه هاي معدني است.

فوايد استفاده از سنگ پا :
چرك پا را زائل مي كند و در نتيجه خستگي و كوفتگي پا برطرف مي شود؛ همچنين جهت برخي انواع سردرد و اكثر بيماري هاي مغزي سودمند است، به خاطر اين كه ماده را از قسمت هاي بالاتر به سمت قسمت هاي پايين بدن مي كشاند و اگر سنگ پا خشن تر باشد جذب ماده زيادتر است. سنگ پا بايد خشن و متخلخل باشد و كف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

گفتگو با دكتر غلامحسين غفارپور ، متخصص پوست و مو درباره سنگ پا

آتشفشان شناسان مي گويند سنگ پا درواقع از صخره هاي درحال انفجار آتشفشان ها به دست مي آيد. اين سنگ ها وقتي به بيرون از دهانه پرت مي شوند، حين سرد شدن از خود گازي متصاعد مي كنند كه سبب سوراخ سوراخ شدنشان مي شود. همين بافت اسفنجي شكل و زبر اين سنگ است كه باعث شده خاصيت سايش و لايه بردار داشته باشد. استفاده از سنگ پا به قدمت تاريخ است. در زمان قرون وسطي ابتدا در رم و سپس در خاورميانه مردم به استفاده از اين سنگ روآوردند. البته شكل استفاده كمي متفاوت بود. ابتدا مردم از آن براي پاك كردن وسايل جرم گرفته و چرب استفاده مي كردند، بعد وارد صنعت و درنهايت وارد دنياي مد و زيبايي شد.

امروز از سنگ پا براي زدودن بافت ها و سلول هاي مرده و به عنوان يك لايه بردار استفاده مي شود. سنگ پا به رنگ هاي سفيد، قهوه اي، قرمز و مشكي و در انواع طبيعي و مصنوعي موجود است و معمولا در داروخانه ها و مراكز فروش لوازم حمام و دستشويي به فروش مي رسد. اگر هم سري به سواحل يونان بزنيد، مي توانيد در ساحل، سنگ پاي طبيعي بيابيد. براي اينكه، بيشتر با نحوه و لزوم استفاده از آن آشنا شويد، پاي صحبت هاي دكتر غفارپور نشستيم:

آقاي دكتر! يكي از مشكلات رايج پوست كف پا، ضخيم شدن و ترك خوردن آن است. در مورد علت اين امر بفرماييد؟

در درجه اول افرادي كه پا برهنه راه مي روند بر اثر سايش كف پا دچار اين مشكل مي شوند. علت دوم ضخيم شدن كف پا، كلفتي لايه شاخي است كه مي تواند جنبه هاي وراثتي داشته باشد.
در اغلب خانم ها نيز بعد از يائسگي شاهد ضخيم شدن پوست كف پا هستيم كه به آن كلفتي كف پاي دوران يائسگي گفته مي شود.

آيا امكان پيشگيري وجود دارد؟

پوشيدن جوراب نخي مي تواند تا حد زيادي از اين مشكل پيشگيري كند اما در مواردي كه ضخيم شدن كف پا به دليل وراثت يا بعد از دوران يائسگي است، پيشگيري از آن ممكن نيست و فرد مي تواند با استفاده از كرم هاي مرطوب كننده كف پا را نرم و تا حدودي از خشك شدن و تركيدن پوست پيشگيري كند.

آيا استفاده از سنگ پا را براي زدودن اين بافت هاي ضخيم و مرده توصيه مي كنيد؟

ضخيم شدن كف پا و ترك هاي آن، دغدغه ها در مورد زيبايي است و براي نازك كردن و تراشيدن آن، استفاده از سنگ پا چه به صورت طبيعي چه مصنوعي اشكالي ندارد اما در بعضي از موارد مانند بيماري پسوريازيس اين عمل مي تواند موجب تشديد بيماري شود بنابراين توصيه مي شود افراد قبل از استفاده از سنگ پا به يك پزشك متخصص مراجعه كنند و از تركيبات كراتوليتيك كه پزشك تجويز مي كند و باعث نرم شدن لايه هاي كلفت شاخي كف پا مي شود، استفاده كنند.

افراد مبتلا به ديابت چطور؟ مجاز به استفاده از سنگ پا هستند؟

خير. استفاده از سنگ پا به اين افراد توصيه نمي شود. چنانچه افراد كف پا را بيش از حد سايش دهند، باعث ايجاد خراش هايي در كف پا مي شوند و ميكروب ها به كف پا منتقل خواهد شد.

استفاده از سنگ پاي مصنوعي چطور؟

امروزه به صورت مصنوعي نيز از مواد ساينده سنگ پا تهيه مي كنند. استفاده از اين نوع سنگ پاها براي نازك كردن كلفتي هاي كف پا در افراد غيرديابتي اشكالي ندارد.

آيا سنگ پا هم بايد وسيله اي شخصي باشد؟

بله. همان طور كه گفته شد چنانچه افراد كف پا را بيش از حد سايش دهند، خراش هايي در كف پا ايجاد شده و باعث انتقال ميكروب مي شود. بنابراين توصيه مي كنيم حتما سنگ پاي مخصوص به خود داشته باشيد و از سنگ پاي ديگران استفاده نكنيد. همچنين حتما از سنگ پاي تميز استفاده كنيد و آن را در معرض آلودگي قرار ندهيد.

پس تميز و خشك كردن سنگ پا بعد از هر بار استفاده الزامي است؟

حتما بعد از استفاده از سنگ پا آن را با برسي شست وشو دهيد تا خلل و فرج آن تميز شود و آن را در محيط خشك نگه داريد زيرا محيط مرطوب باعث تجمع انواع مخمر و قارچ ها و استفاده از آن باعث آلودگي و انتقال بيماري به كف پاي انسان مي شود.

بين سنگ پاي طبيعي و مصنوعي كدام بهداشتي تر است و استفاده از كدام يك را توصيه مي كنيد؟

اين دو از نظر كارايي تفاوتي با هم ندارند به شرطي كه شخصي باشند و تميز استفاده شوند.

چگونه از سنگ پا استفاده كنيم؟

حداقل يك مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده كنيد تا بعد از سنگ پا كشيدن، پوست پا بتواند استراحت كند. قبل از سنگ پا كشيدن، پوست پا بايد كاملا خيس خورده و مرطوب شود. بهتر است پاها را به مدت 10 دقيقه در آب ولرم صابوني قرار دهيد. بعد سنگ پا را به ويژه در نقاطي كه پوست پا در ناحيه پاشنه ضخيم تر شده است، مالش دهيد اين كار را براي 10 دقيقه تكرار كنيد. از آنجا كه در ناحيه پاشنه پا سلول هاي مرده فراوانند، سنگ پا كشيدن دردي ايجاد نمي كند.
بعد از اتمام كار، پا را بشوييد و خشك كنيد و از يك كرم مرطوب كننده روي آن استفاده كنيد. براي اينكه مجددا پوست پاشنه پا ضخيم نشود، بهتر است هر بار كه مي خواهيد جوراب به پا كنيد ابتدا پاها را خشك كنيد و سعي كنيد آنها را در معرض هواي سرد قرار ندهيد.
فراموش نكنيد نبايد اجازه بدهيد بين زمان هاي سنگ پا كشيدن زياد فاصله بيفتد چون هر بار كه پوست پا ضخيم شود، سنگ پا كشيدن به زمان بيشتري نياز دارد و لطافت پا را از بين مي برد.

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۴:۲۹ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
انجمن تفريحي قاطي

بررسي‌هايي در آگهي‌هاي ترحيم در نيويورك تايمز نشان داده است كه افراد مشهور از جمله بازيگران و ورزشكاران زندگي كوتاهتري دارند. اين تحقيقات كه توسط محققان استراليايي انجام شده است، حدود 1000 مرگ را بررسي كرده و نتيجه‌ آن را در مجله پزشكي بين‌المللي به چاپ رسانده است.
تحقيقات بسياري نشان داده‌اند كه فاكتورهاي مرتبط با شغل افراد مي‌توانند با طول عمر آنها در ارتباط باشند تحقيق جديد توسط محققان استراليايي از دانشگاه سيدني و كوئين لند انجام شده‌اند.
هدف اين تحقيق بررسي ارتباط بين مشهور بودند و موفقيت در كار با بيماري و مرگ و طول عمر است. محققان اطلاعات راجع به مرگ 1000 فرد مشهور كه آگهي ترحيم آنها در نيويورك تايمز به چاپ رسيده بود را جمع‌آوري كردند. اين افراد بين سال‌هاي 2009 تا 2011 مرده بودند و اطلاعاتي از جمله جنسيت، سن، شغل و دليل مرگ جمع‌آوري و بررسي شد.

آنها اين افراد را در چهار گروه دسته بندي كردند:
1- ورزشكاران و اجرا كنندگان: ورزشكاران خواننده‌ها، موسيقي دانان و بازيگران،
2- افراد مشهوري كه اجرا نداشتند: نويسندگان، هنرمندان و شاعران،
3- سياستمداران، تاجران و ارتشي‌ها
4- استادان و شخصيت‌هاي مذهبي و آكادميك

آنها متوجه شدند كه ورزشكاران و افرادي كه اجرا دارند بيشتر تحت نظر عموم هستند، مرگ زودتري دارند ، در واقع ميانگين عمر آنها 77.1 ، 77.4 و 78.5 سال بود در حالي كه اهل سياست و ارتش و تجارست ميانگين سني 83.3 ، 84.7 و 82.1 دشتند.
آنها همچنين دريافتند كه تعداد مرگ در مردان بيشتر از زنان بود و ميانگين سن مرگ در مردان بالاتر از زنان بوده است.
اميد به زندگي در آمريكا در مردان 76 سال و در زنان 81 سال است. ميانگين سن مرگ مردان در آگهي هاي نيويورك تايمز بيشتر از سن اميد به زندگي و ميانگين سن مرگ زنان در اين آگهي ها كمتر از سن به اميد زندگي بوده است . اين قضيه را مي‌توان اين طور توضيح داد كه تعداد زنان ورزشكار و اجرا كننده در اين آگهي ها نسبت به مردان در اين شغل‌ها بيشتر بوده است.
دلايل مرگ‌ها در سنين پايين تر عموما تصادف (66.2 سال) ، عفونت‌ها از جمله ايدز (68.6 سال) و سرطان (73 سال) بوده است.
مرگ‌ها بر اثر سرطان در اجرا كنندگان 27 درصد و مرگ بر اثر سرطان شش در آنها 7.2 درصد بوده است كه عموما به دليل استفاده از سيگار بوده است.
در ميان افراد مشهور طول عمر كوتاه‌تري به چشم مي خورد و اين افراد عموما ورزشكاران و اجرا كنندگان هستند. آيا اين بدين معناست كه اين افراد زندگي ناسالم تر دارند يا استرس و فشارهاي وارد بر آنها به دليل زير ذره بين بودن باعث مرگ زودرس شان مي‌شود؟ همه اين‌ نظريه‌ها مي‌توانند درست باشن�

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۱:۰۸ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

زعفران ، خريدش جزء آن دسته از خريد*هايي است كه مشتري بايد تمام حواسش را در حين خريد جمع كند تا سرش كلاه نرود؛ به خصوص كه اين كار به سهولت انجام مي*گيرد.

از آنجايي كه نسبت به ساير محصولات كشاورزي، زعفران ارزش مادي بيشتري دارد، بيش از آنكه توجه خود را بر روي برند و يا ساير مشخصات ظاهري اين محصول معطوف كنيم، بايد چگونگي تشخيص زعفران اصل از تقلبي را ياد بگيريم.

علت آن است كه «گل رنگ» شكل و ظاهري مشابه زعفران داشته و برخي از كاسبان سودجو، آن را به*جاي زعفران اصل به مشتري مي*فروشند.

تشخيص زعفران*هاي اصلي از روي سرشاخه كلاله زعفران ساده*ترين روش محسوب مي*شود. چراكه سرشاخه*هاي كلاله زعفران سه*شاخه و قسمت بالاي آن شيپوري بوده كه هرچه پايين*تر مي*آيد باريك*تر مي*شود ضمن اينكه داراي مقداري طعم تند است؛ اگر زعفران شيرين باشد به اين معناست كه كاسب براي افزايش وزنش مقداري نمك يا شكر به آن افزوده است.

البته چنانچه زعفران ها پودر شده باشند تنها با دستگاه*هاي آزمايشگاهي قابل* تشخيص هستند.

همچنين برخي ديگر براي تشخيص مرغوبيت زعفران، يك رشته از آن را بين كاغذ كاهي و روزنامه فشار مي*دهند و در صورتي كه اثر چربي به*جا نماند زعفران را مرغوب و اصل مي*نامند.

اگر چه برخي از خانواده*ها اصل يا تقلبي بودن برايشان اهميتي ندارد و صرفاً رنگ است كه مدنظرشان است، با اين حال لازم است كه بدانيد از جمله رنگ*هاي شيميايي مصنوعي بكار رفته در تقلب زعفران، رنگ غيرمجاز آلرژي*زا و سرطان*زاي تارترازين است كه علاوه بر خسارت اقتصادي، يك خطر بهداشتي و تهديدي براي سلامت مصرف كننده نيز به شمار مي*رود.

يك راه ديگر قرار دادن برخي تار و رشته زعفران در آب و حل كردن آن است. در صورتي كه پس از رنگين شدن آب، اليافي نخ مانند باقي بماند آن زعفران تقلبي خواهد بود.

در مجموع كساني كه اين محصولات تقلبي را مي*فروشند، بسته بندي آن*ها فاقد مشخصات كامل و صحيح توليدكننده است.

به همين دليل به كرات توصيه شده تا در حين خريد از ذكر تمام اطلاعات پي آمده، در انواع بسته*بندي*شده از جمله: نشاني كامل كارخانه، شماره تلفن، شماره پروانه ساخت، نام و ثبت تجاري، سري ساخت يا توليد، تاريخ توليد و انقضا، وزن خالص، نوع و درجه*بندي زعفران، علامت استاندارد، علامت تأييد وزارت بهداشت مطمئن شويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۴:۵۷ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]

-آيا ميدانيد كه دانش آموزان ژاپني به همراه معلمان خود هر روز مدرسه خود را به مدت 15 دقيقه تميز ميكنند ؟ كه منجر مي شود به ظهور نسل ژاپني كه فروتن و مشتاق پاكيزگي است .

2-آيا ميدانيد هر شهروند ژاپني كه سگ دارد يك كيسه مخصوص مدفوع سگ با خود حمل ميكند؟ بهداشت و اشتياق به آن بخشي از اخلاق ژاپني ها است.

3-آيا ميدانيد كه كارگر بهداشت در ژاپن "مهندس بهداشتي" ناميده مي شود و ميتواند حقوقي بين 5000 تا 8000 دلار در ماه طلب كند و يك پاك كن موضوع امتحان كتبي و شفاهي است ؟

4-آيا مي دانيد كه ژاپن هيچ منابع طبيعي ندارد و سالانه با صدها زلزله مواجه ميشوند اما اين جلوي آنها را براي تبديل شدن به بزرگترين هاي اقتصاد جهان نگرفته ؟

5-آيا ميدانيد هيروشيما بعد از افتادن بمب اتم در آن شهر فقط ده سال طول كشيد تا به آنچه جنب و جوش اقتصادي قبل از افتادن بمب اتم در آن شهر بود باز گردد ؟

6-آيا مي دانيد كه ژاپن جلوگيري ميكند از استفاده از تلفن همراه در قطارها، رستوران ها و اماكن سرپوشيده ؟

7-آيا ميدانيد دانش آموزان ژاپني از سال اول تا ششم ابتدايي بايد اصول اخلاقي در برخورد با مردم را بياموزند ؟

8-آيا ميدانيد ژاپني ها حتي اگر يكي از ثروتمندترين افراد جهان باشند باز هم هيچ خدمتكاري در خانه ندارند و پدر و مادر مسئول خانه و كودكان خود هستند ؟

9-آيا ميدانيد از سال اول تا سوم مقدماتي هيچ نوع امتحاني وجود ندارد ؟ چون هدف از آموزش و پروش القاي مفاهيم و ساختن شخصيت است و نه امتحان و اجبار .

10-آيا ميدانيد اگر به يك رستوران در ژاپن برويد ، متوجه خواهيد شد كه مردم به اندازه اي كه نياز دارند غذا ميخورند، بدون هيچ زباله و اصرافي ؟

11-آيا ميدانيد كه ميزان تاخير قطارها در ژاپن حدود 7 ثانيه در سال است ؟ آنها ارزش زمان را درك ميكنند و در دقيقه و ثانيه وقت شناس هستند .

12-آيا ميدانيد كودكان در مدرسه بعد از يك وعده غذايي دندانهاي خود را مسواك ميزنند و تميز ميكنند ؟ آنها از سنين پايين به حفظ سلامتي خود اهميت ميدهند .

13-آيا ميدانيد دانش آموزان در ژاپن نيم ساعت طول ميكشد تا وعده غذايي خود را تمام كنند به اين دليل كه مطمئن شوند غذا به درستي هضم شده ؟ وقتي كه درباره اين نگراني ها پرسيده ميشود ، آنها ميگويند كه اين دانش آموزان آينده ژاپن هستند !

14- ايا ميدانيد ژاپن بلاد كفر است

15- آيا مي‌دانيد در مدارس ژاپن به دانش‌آموزان نمره داده نمي شود و ارزيابي بصورت گروهي انجام مي‌شود و گروه بايد تلاش كند كه همه در سطح خوبي قرار بگيرند؟

16- آيا مي‌دانيد كه كودكان هنگام نشستن روي صندلي اتوبوس يا قطار ابتدا كفش خود را در مي آورند و بدون كمك مادر روي صندلي مي نشينند؟

17- آيا مي‌دانيد بوسيدن و دست دادن در ژاپن مرسوم نيست و حتي مادران فرزندان خود را نمي‌بوسند؟

18- آيا مي‌دانيد بن‌مايه‌ي قدرت اقتصادي ژاپن را زنان ژاپن مي‌سازند؟

19- آيا مي‌دانيد ژاپني‌ها اصلاً پس‌انداز نمي‌كنند؟

20- آيا مي‌دانيد تورم در ژاپن منفي است؟

21- آيا مي‌دانيد حقوق يك معلم در ژاپن حداقل 7000 دلار در ماه است؟

22- آيا مي‌دانيد از كار مردن در ژاپن افتخار است؟

23- آيا مي‌دانيد كارمند ژاپني براي رضايت مشتري حتي حاضر است خانواده‌ي خود را فدا كند؟

24- آيا مي‌دانيد شكست در كار براي يك مدير ژاپني برابر مرگ است؟

25- آيا مي‌دانيد كارمندان ژاپني روزي يكساعت در محل كار ورزش دسته‌جمعي مي‌كنند؟

26- آيا مي‌دانيد هر ژاپني در هر شغلي كه باشد به آن افتخار مي كند؟

27- آيا مي‌دانيد ژاپني‌ها پايبند ديانت خاصي نيستند و به همه‌ي اديان احترام مي‌گذارند؟

28- آيا مي‌دانيد مربيان و معلمان تمام كودكان ژاپني خانم هستند و حتي از مادرانشان دلسوزترند؟

29- آيا مي‌دانيد هنگامي كه مدارس تعطيل مي‌شوند دانش‌آموزان گريه مي‌كنند؟

30- آيا مي‌دانيد در ژاپن خانم‌ها بعد از ازدواج عموماً كار نمي‌كنند؟

31- آيا مي‌دانيد در ژاپن خانم ها عمدتاً تحصيلات عالي و بيشتر از نوع اقتصاد خانواده دارند؟

32- آيا مي‌دانيد مردان حقوق خود را يكجا به همسران خود مي دهند و از آن‌ها پول تو جيبي مي‌گيرند؟

33- آيا مي‌دانيد در شركت‌هاي بزرگ هيچ كارمندي تلفن خارج از كسب و كار ندارد؟

34- آيا مي‌دانيد كارمندان ژاپني اضافه كار نمي‌گيرند و متعهد هستند تا هر ساعتي لازم باشد در شركت بمانند تا كار روزانه‌ي خود را تمام كنند؟

35- آيا مي دانيد آقايان هر ساعتي از شب بخانه برگردند اولين پرسشي كه از همسر خود مي شنوند اينست: آيا شام خورده‌اي؟

36- آيا مي‌دانيد در ژاپن براي انجام هر كاري دستورالعمل و برنامه‌ي از پيش تعيين شده وجود دارد، حتي تعمير جدول يك باغچه‌ي كوچك كنار پياده رو با نقشه و برنامه انجام مي شود؟

37- آيا مي‌دانيد در ژاپن نظافت عمومي حرف اول را مي زند؟

38- آيا مي‌دانيد در ژاپن هرچه از لوازم منزل كه استفاده نشود را به زباله‌داني مي‌سپارند؟

39- آيا مي‌دانيد در ژاپن خانه‌ي ويلايي تقريباً وجود ندارد؟

40- آيا مي‌دانيد در ژاپن مردم اگر باغچه‌ي كوچك داشته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۹:۴۱ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 28
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب