,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,پ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, , - ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

khabarnamema
khabarnamema

در روزهاي تعطيل و مسافرت، دغدغه اصلي افرادي كه در خانه خود گل و گياه نگهداري مي كنند اين است كه هنگام سفر چه كسي از گياه هاي دوست داشتني آنها مراقبت كند تا آنها همچنان سرحال و تازه باقي بمانند. اگر گياهان را بي تفاوت رها كنيم و مسافرت برويم، موقع بازگشت با گياهان پژمرده، بي گل يا حتي خشك شده مواجه خواهيم شد. برخي از گياهان همچون كاكتوس ها به مراقت كمتري نياز دارند. اما باقي گياهان اين طور نيستند.

در وهله اول مي توان گياه خود را به دوستان يا همسايه هايي كه مسافرت نمي روند سپرد. اما اگر چنين كسي را نداريد، مي توانيد روش هاي زير را به كار بگيريد تا گياه موردعلاقه تان از بين نرود.

وسايل موردنياز
لاشبرگ (برگ و خاشاك و غيره كه دور ساقه گياه انباشته مى كنند تا سرما نخورد يا رطوبت از دست ندهد)
جعبه
سنگريزه
فتيله آبياري
تكه اي پلاستيك
كيسه پلاستيكي
ريسمان نازك و محكم


مرحله يك

دماي خانه را خنك نگهداريد. در روزهاي تابستان كولر را روشن بگذاريد يا دستكم گياه را به خنك ترين قسمت خانه همچون زيرزمين ببريد. دماي 60 درجه فارنهايت دماي مناسبي است.

مرحله دو

گياه را از معرض نور مستقيم آفتاب دور نگهداريد. گياهي كه مستقيما جلوي نور نباشد به مدت طولاني تري آب را در خود نگه مي دارد.

مرحله سوم

لاشبرگ - براده چوب يا برگ - به گلدان اضافه كنيد. لاشبرگ باعث مي شود تا گياه براي مدت طولاني تري رطوبت را در خود حفظ كند. حتي از ميوه هاي كاج نيز براي اين منظور مي توان استفاده كرد.

مرحله چهار

همه گلدان هاي خود را دريك جا جمع كنيد تا هواي اطراف آنها مرطوب و شرجي شود زيرا گياهان هنگام تعرق از خود رطوبت ايجاد مي كنند. همچنين مي توانيد گياهان را در كانتينرهاي پرشده از آب و سنگريزه قرار دهيد. گياه را داخل سنگريزه ها محكم كنيد نه درون آب. اين مساله كمك مي كند تا گياه ديرتر خشك شود.

مرحله پنج

پيش از رفتن به سفر، گلدان را تا حد امكان و تا زمانيكه ظرف زير آن پرآب شود، آبياري كنيد. براي مرطوب ماندن خاك در طول سفر نيز مي توانيد از روش هاي زير استفاده كنيد.

مرحله شش

فتيله آب را داخل گلدان قرار دهيد. اين دستگاه را مي توان از همه فروشگاه هاي لوازم كشاورزي خريداري كنيد. از دو هفته پيش از مسافرت خود از اين وسيله استفاده كنيد تا بهترين مكان نصب اين وسيله را پيدا كنيد. بايد به ضخامت و وضعيت خاك گلدان نيز توجه داشته باشيد. شايد خاك آن سفت باشد و آب را به راحتي جذب نكند.

مرحله هفت

گلدان را داخل حمام ببريد و آنرا كاملا خيس كنيد. سپس با كيسه پلاستيكي روي آن را بپوشانيد. در ضمن مي توانيد گياه را داخل كيسه هاي نايلوني بپيچيد و چند شكاف كوچك در آن ايجاد كنيد تا اكسيژن به آن برسد و انتهاي كيسه را محكم به ساقه بپيچيد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۴:۱۹ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 28
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب