,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,پ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, , - ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

khabarnamema
khabarnamema


روانشناسان ترس را اينطور معنا مي كنند: پديده ترس هر چند كه يك غريزه طبيعي است كه در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دليل تغييراتي كه در شدت و نوع آن بوجود مي*آيد از حالت عادي خارج شود
حتما شنيده ايد كه از قديم گفتن” از هرچي بدت مياد، سرت مياد”. قانون جاذبه هم كه كتاب راز بر اساس آن نوشته شده در واقع تاكيدي دوباره بر همين ضرب المثل قديمي خودمان است. ما در واقعيت به آن چيزي مي رسيم كه مدت ها قبل در ذهنمان آن را تجسم كرده ايم. اگرچه “راز” شكل افراط گونه اين نگرش است. اما همه كارشناسان اتفاق نظر دارند كه ترس ها و افكار مخرب بخشي از انرژي انسان براي انجام فعاليت هاي مفيد روزانه را خواهد گرفت. علاوه بر اين اثرات مخرب بيشمار ديگري هم در زمينه سلامتي جسم و روح به اثبات رسيده است.

ترس چيست ؟

روانشناسان ترس را اينطور معنا مي كنند: پديده ترس هر چند كه يك غريزه طبيعي است كه در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دليل تغييراتي كه در شدت و نوع آن بوجود مي*آيد از حالت عادي خارج شود، اين ترس*ها تحت عنوان ترس*هاي مرضي شناخته مي*شوند كه مي تواند فعاليت هاي روزمره انسان را مختل كند.

انواع و اشكال مختلف ترس كدام است؟

ترس از بيكاري، ترس از حشرات و حيوانات، تنهايي، بي پولي ، تاريكي ,ارتفاع و… هر يك از ما ترس هاي خاص خودمان را داريم كه از منابع متعددي ريشه مي گيرند.

چرا مي ترسيم؟

روانشناسان مجموعه اي از عوامل زيستي و وراثتي در كنار عوامل محيطي و روان شناختي را در شكل گيري ترس ها موثر مي دانند. بعضي اوقات ما خودمان به خوبي مي دانيم كه ترسمان از چه چيزي نشات مي گيرد و در پاره اي موارد هم دليل اين ترس را فراموش مي كنيم، اما از وجودش رنج مي بريم. روانشناسان معتقدند بعضي از بچه ها ذاتا مستعد ترس يا فوبيا هستند و ويژگي هاي شخصيتي را سخت مي توان تغييرداد. اما به نظر مي رسد هر يك از ما اگر تنها بخشي از توانايي هايمان را بكار بگيريم قادر به انجام كارهايي هستيم كه حتي امروز قادر به تصور آن هم نيستيم. بنابراين غلبه بر ترس هاي مزمن اگر چه ممكن است سخت باشد اما قابل درمان است. در برخي موارد افراد مجبور به دارو درماني اند اما در موارد جزئي كه حالت بيمار گونه نداشته و به شكل موانع محدود در درون همه ما وجود دارند قادريم با آنها مبارزه كنيم.

راه هاي درمان

اشتباه نكن اين مقاله قصد ندارد راه هاي درمان روانشناسانه به شما ارائه بدهد. حتي نمي خواهيم شما را به خواندن كتاب ،دعا و يا يوگا تشويق كنيم. اين مقاله تنها تلنگري است براي اينكه به شما پيشنهاد بكنيم ترس هاي خود را بشناسيد و در صورتي كه بر شما غلبه دارند توصيه مي كنيم براي رفع آن از متخصصان كمك بگيريد. اما توصيه ما به شما اين است كه براي غلبه بر ترس خودتان را به موقعيت هاي ترسناك نزديك كنيد، آنوقت خواهيد ديد چندان هم كه فكر مي كرديد ترسناك نيستند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۲:۴۷ ] [ sooroosh ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 28
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب